Kolay Vanilyalı Dondurma Tarifi

Kolay Vanilyalı Dondurma

Kolay Vanilyalı Dondurma Nasıl Yapılır?

 1. KOLAY VANİLYALI DONDURMA
 2. 2 su bardağından iki parmak az tatlandırılmış ve suyu buharlaştırılmış süt
 3. 1,5 su bardağı krema
 4. 1,5 su bardağı süt
 5. 1 paket vanilya veya yarım çay kaşığı vanilya esansı
 6. Tüm malzemeleri bir kaba alın. İyice karışana kadar çırpın. Derin bir kek kalıbına veya buzdolabı kabına koyun. Buzluğa yerleştirin. Karışım sertleşmeye başlayana kadar dondurun. Dondurmayı buzluktan alın. Soğutulmuş bir karıştırma kabına koyun. Buz kristalcikleri kırılana dek 5 dakika kadar çırpın. Tekrar buzdolabı kabına koyun. Sertleşene dek soğutun. Dondurmayı servis yapmadan 20-30 dakika kadar önce buzluktan çıkarın.
 7. Dilerseniz ilk dondurmadan önce bu malzemelerden herhangi birini dondurmaya katabilirsiniz.
 8. Çikolata: 250 gram sütsüz çikolatayı eritin. Soğumaya bırakın. Çikolatayı dondurmaya buzdolabına koymadan hemen önce katın.
 9. Çilek: 1 paket çileği robottan geçirin. Bir diğer paket çileği irice parçalara ayırın. Buzdolabına koymadan önce dondurmanın içine katın.
 10. Muz: 3 adet olgun muzu 1 çorba kaşığı limon suyuyla birlikte püre yapın. Dondurmaya buzluğa koymadan hemen önce karıştırın.
 11. Dondurmayı dilediğiniz malzemelerle hazırladıktan sonra bir kup bardağına alarak çeşitli malzemelerle zenginleştirebilirsiniz. Vanilyalı dondurmayı koymadan önce kup bardağının altına karamel sos dökün. Özerine bir kat vanilyalı dondurma ilave edin. Dövülmüş fındık, fıstık ve kuru incir parçaları ekleyin. Tekrar dondurma koyun. Haşlanarak yumuşatılmış kuru kayısı veya taze kayısı ilave edin. En üste tekrar vanilyalı dondurma koyun. Dilerseniz en üstü cevizli dondurmayla süsleyerek servis yapın.
 12. ML® Vanilyalı Dondurma için tıklayın

Yayınlanma Tarihi: 17 Mart 2011