Havuçlu Pilav-Sırrı Kimyonunda Tarifi

Havuçlu Pilav-Sırrı Kimyonunda

Havuçlu Pilav-Sırrı Kimyonunda Nasıl Yapılır?

 1. 4 kişilik servis için
 2. Malzemeler:Pirinç
 3. 1 adet havuç
 4. Kimyon
 5. Tereyağı/zeytinyağı
 6. Su/et-tavuk suyuEşim akşama bir arkadaşını yemeğe getireceğini söyleyince etin yanına acilen bu pilavımı yaptım. Herkes bu pilavımı çok sever.. Denemenizi tavsiye ediyorum.
 7. Ben göz kararı yaptığım için ölçü veremeyeceğim.Pirinci tuzlu sıcak suda bekletin. Havucu rondodan geçirin. Tencerede tercih ettiğiniz yağda rondodan geçirdiğiniz havuçları rengisararıncaya kadar hafif kavurun. Herkesin bir pilav pişirmeşekli vardır. Ben pirinçleri de ilave edipbiraz kavuruyorum. Daha sonra üzerini biraz aşacak şekilde su ekliyorum ve kaynayınca çok kısık ateşte suyunu çekene kadar pişiriyorum. Sonradan eğer pirinçler diri kalırsa üzerine biraz daha su serperek pişirmeye devam ediyorum. Böyle olunca lapa olma gibi bir sorun da olmuyor.
 8. Pilavınızın olmasına yakın 2 tatlı kaşığı kadar kimyonu ilave edin. Biraz demlendikten sonra sıcak servis yapın.
 9. Akşam gene bayıldılar pilavıma..Çocuklar için de çok leziz bu tarifi deneyin, tadına inanamayacaksınız.. Pilav aşığı minik kızım küçük elleriyle "güzel" jestini yaparak yiyor..
 10. Sofranızda bu pilavı ikram ederken bu fıkrayı aktarmayı ihmal etmeyin!Neşeli yemekler...
 11. Canı sıkılan tavşan eczaneye gider ve eczacıdan havuç ister "havuç var mı havuç?"
 12. Eczacı; aradığın şeyi bende bulamazsın havuç yok der. Bir gün sonra bizim tavşan yine aynı eczaneye gider ve "havuç var mı havuç" diye sorar,
 13. eczacı; sana burda havuç olmaz demedim mi diye çıkışır, ertesi gün tavşan yine "havuç var mı havuç" diye sorar, eczacı çok sinirli bir şekilde burda havuç olmaz bidaha geldiğinde ağzını burnunu kırarım diyerek bağırır.
 14. iki üç gün sonra eczacı bakar ki dükkana yine aynı tavşan gelir; yine "havuç var mı havuç " diye sorunca iyice sinirlenen eczacı tavşanın ağzını burnunu tüm dişlerini kırar. Aradan haftalar aylar geçer eczacı tavşandan kurtulmasının sevinci içerisindeyken dükkanın kapısı yavaşça açılır ve karşısında yine bizim tavşan "havucs suyu varmı havucs suyu"

Yayınlanma Tarihi: 25 Ocak 2011