Patates Köfte Tarifi

Patates Köfte

Patates Köfte Nasıl Yapılır?

  1. İşte bayram sonrası bir et yemeği ama bazıları kıymayı etten saymıyor .Tv de rastlamıştım ablam vejeteryanmış ama köfte yiyor karşısındaki soruyor hani vejeteryandın o yediğin ne kızın cevabı o et diğil bi kere kıymaa.Valla bizim için basbayağ et hemde çocukların en sevdiğinden akşama ne var anne sorusuna patates köfte dediğim zaman öpücük yağmuruna tutuluyorum.
  2. Birde eşim bayram sonrası et yiyemeyenlerden yalnız köfte hariç bak şimdi eşimde de bi problem var galiba ama onunda canını çıkarmıyor iki tanecik yer yemez .
  3. Ben bir yemeği yapmaya niyetlenip sofraya getirene kadar öyle çok değişime uğruyorki anlatamam.Şimdi kıymayı dondurucudan çıkarırken niyetim alta patates üste köfte tepsiye koyup soslayıp fırına vermekti.
  4. Alel tecel hazırlandım malum çarşamba günüm varya oraya gittim yedik içtik güldük eğlendik alınan kilolardan dert yandık, çocukların hastalığı, kullanılan antibiyotikler, çarşıdaki ucuzluklar derken ben kaçıyorum kızlar daha yemek yapıcam dedim seyhan'cığımacele etme ben bırakırım seni dedi ne yapacağımı sordu anlattım aaa öyle yapma patatesi püre yap köfteleri çanak gibi oy içine püre doldur fırınla üstünede kaşar serp dedi .Hay aklınla yaşa ne güzel olur dimi dedim. Eve geldim yemeği yapmaya koyulcam sena geldi anne ne yapcan dedi anlattım ayyy o ne be yapsana şöyle çıtır çıtır kızartma yanında da domates soslu falan diyince e iyi madem dedim resimdende anlaşılacağı üzre sena nın dediği oldu. Yalnız köfteyi şekillendirirkenkendi bildiğimi yaptımaferin bana kendi başıma karar verebilmişim.Geçmişimizde tekirdağda kalmışlığımız varya tekirdağ köfteleri geldi aklıma yaparken benimkilerin uzaktan yakından alakası yok tabi hatıralarım canlandı sadece.
  5. Yazımı yazarken bi yandanda home tv yi izliyorum abinin teki bişeyler yapıyor dur bibakiğim azıcıkay ay suşi bu içinde balık olmayan bi tarif pek bi alengirli tempra unu diye bişey kullandı araba markası diğmi o ya.Konumuza dönecek olursak aslında konuya dönecek bişeyde kalmamış şimdi kalkıp patates köfteyide tarif etmiğim artık şu saate kadar öğrenmemişler varsa enyakın köfteciye gidip bi güzel yesinler .Afiyetler olsuuun.

Yayınlanma Tarihi: 2 Ocak 2011