Havuçlu Kek Tarifi

Havuçlu Kek

Havuçlu Kek Nasıl Yapılır?

 1. Bu kekde yine hamarat komşum faziletin elinden çıktı.Üstünden zaman geçti ama yayınlamak istedim canım tatlımı istedi ne.
 2. kek klsik bilinen havuçlu kek kremasının bir püf noktası var tarif şöyle
 3. malzemeler:
 4. 4 yumurta
 5. 1.5 su bardağı şeker
 6. 1/2 su bardağı sıvı yağ
 7. 1 su bardağı su
 8. 2-3 havuç
 9. tarçın ,kabartma tozu(bir paket)
 10. 1 su bardağı ceviz
 11. 3 su bardağı un galiba ben unu göz kararı kullanırım kek için kullanılmaması gereken bir yöntem olsada
 12. kreması için:
 13. 1 litre süt
 14. 1 su bardağı un
 15. 1 su bardağı şeker
 16. 2 kaşık nişasta
 17. 1/2 paket margarin
 18. 1 paket vanilya
 19. Yapılış aşamasını daha öncede yazdığım gibi hasta olduğum için göremedim doğrusunu istersiniz nasıl yaptığınıda sormadım ama muhtemelen klasik yumurta şeker aşamasından sonra diğer malzemeleri ilave etmiştir.Kek diktörtgen fırın tepsisinde pişti sonra dört parçaya bölündü iki parçası arasına krema sürülerek üst üste kondu böylece iki parça pastamız oldu bu şekilde pastanın kıyısı köşesi ziyan olmuyor servisi kolay bide misafir sayısı fazla değilse iki parçasını buzdolabına kaldırıp daha sonra taze kremayla hazırlama imkanı var.Herbir pastadan 20 dilim çıkıyor.
 20. kremasınında yapılışını sormadım ama faziletciğim bak bu krema farklı bi yerde tattım çok hoşuma gitti ondan yapalım diyerek kendiliğinden anlattı.Şimdi kremada klasik şekilde pişiriliyor püf noktası margarini krema iyice soğuduktan sonra mixer yardımıyla yediriyorsunuz böylece krema daha yapışkan akıp gitmeyen bir hal alıyor özellikle ara kat için ideal bi krema oluyor .Üstünün süslemesinde hindistan cevizi kullandık ama alternatifler çok son anda resimlemek aklıma geldiği içinservisten kalan dilimleri kullanabildim resimden sonra bunlarda silinip süprüldü...

Yayınlanma Tarihi: 2 Ocak 2011