Bayat Ekmek Formüllerip.d.ç.s.e. 30 Tarifi

Bayat Ekmek Formüllerip.d.ç.s.e. 30

Bayat Ekmek Formüllerip.d.ç.s.e. 30 Nasıl Yapılır?

  1. Annem ,pazar kahvaltılarını hergünden ayrı tutar normal kahvaltılıkların yanında illa değişik bişeyler yapardı.Her evde de öyledir muhakkak bende pazar sabahı aile fertlerinin mis gibi kokulara uynmalarını seviyorum ve bunun için uykumdan fedakarlık edipherkes uyurken kalkıp uğraşıyorum.Ama benim aile fertlerimin bücürleri anneanneminki gibi olmamış demiyorlarmı kusurumda neymiş tost ekmeğine yapıyormuşum ama napiğim bende bayat ekmek olmuyorki çok az ekmek tüketiyoruz fazla alıp bayatlatmalı en iyisi.
  2. pazar kahvaltılarına beş çaylarına yapmak isterseniz çok da pratik aniden gelen misafirlere bile yapılabilir.Evde peynir cinsi ne varsa kullanılabilirkaşar hariç yani ben kullanmıyorum ama kullanılabilir belki eriyip gidermiş gibi geliyor ama kullanan varsa bilmek isterim .
  3. Bazen bi peynir alırsınız günlerce gelir gider sofraya yenmez kalır hah işte o peyniri kullanın ya bu bayat ekmek değerlendirme formülüydü ama kalmış peyniri değerlendirmede olabilir yani aslında benim yaptığıma böyle demek lazım dimi hazır tost ekmeği aldığıma göre.Şimdi peyniri bir kapta çatalla ezdim içine iki yumurta kırdımeğerböreklik lor gibi yağsız bişey kullandıysam çok az yağ koyuyorum ama bu peynir yağlıydı ayrıca yağ koymadım bide üstünede tereyağ koncak fazla yağlı olur hiç lüzumu yok sabah sabah.Baharatlara gelince nane ve kırmızı biber dışında bişey yok maydonoz da doğruyordum ama unutmuşum bu sefer .Tepsiye ekmek dilimlerini sıralayıppeynirli harçtan kaşıkla koyup yaydırdım üzerlerine tereyağ parçacıklarıda koyup fırına verdim sadece üst konumda çalıştırdım fırını 200 derecede 15-20 dk da hazır.Böyle anlatınca uyduruk bişey gibi gelebilir ama çok lezzetli çayın yanına yakışıyor benden demesi .Bu tarif çay saati etkinliğine yakışırmı bence yakışır gönderdim o zaman sevgili susamçörekotu blogcu ablama sevgi ve selamlarımla birlikte kolay gelsin diyorum

Yayınlanma Tarihi: 2 Ocak 2011