Pazarin Keyfini Çikardim Tarifi

Pazarin Keyfini Çikardim

Pazarin Keyfini Çikardim Nasıl Yapılır?

 1. SEVGİLİ ARKADAŞLARIM
 2. PAZAR GÜNÜ SABAH KALKTIM HAVA BULUTLUYDU. HELE BİR ARA YAĞMUR YAĞDI YAĞACAK GİBİ OLDU. BULUTLAR KOYU GRİ OLMUŞ GÖKYÜZÜNÜN O GÜZEL MAVİ ATMOSFERİNİ KAPLAMIŞTI. TAMAM DEDİM ŞİMDİ ŞÖYLE GÜZELCE YAĞMUR YAĞAR. ORTALIK YIKANIR DİYORDUM AMA OLMADI. YAĞMUR YAĞDI AMA ÇİSİLEYEREK YAĞDI. ŞİMDİBU YAZIYI YAZARKEN PAZARTESİ SABAHI, HAVA GÜNLÜK GÜNEŞLİK. SONRA NE OLUR BİLEMEM.
 3. NEYSE PAZAR GÜNÜNE DÖNELİM.BU GÜNDEPASTA BÖREK YAPMAK İSTEDİM. ASLINDA BU İŞİ SEVİYORUMDA AMA HANİ GEÇENLERDE BİR SIKINTI HAVASINA GİRMİŞTİM YAMUTFAK BİLE BENİ SIKIYORDU. AMA ŞİMDİ O SIKINTIM GEÇTİĞİ İÇİN MUTFAĞIN KAPISINDA GÖRDÜM KENDİMİ. O BET SESİMLEDE ŞARKI SÖYLEYEREK NE YAPACAĞIMA KARAR VERİYORDUM. BUZDOLABINI AÇTIM, EVELSİ GÜN BÖREK YAPARIM DİYE PEYNİRİ EZMİŞ MAYDONOZU DOĞRAMIŞ BİR KABA KOYMUŞTUM. ONU BUZDOLABINDAN ÇIKARDIM. BİR DE YUMUR TA DERKEN AŞAĞIDAKİ MALZEMELER MASANIN ÜZERİNE DİZİLDİLER. HEPSİ HALAY ÇEKER GİBİ DURUYORLARDI.
 4. 1-BİLDİĞİNİZ GİBİ TEPSİ BÖREGİNİ 4 YUFKADAN YAPTIM. PEYNİRDE 300 GRAM KADAR BİRŞEYDİ. 1 DEMET MAYDANOZ VE 1 YUMURTA PEYNİRİN İÇİNE KATTIM. YUFKALARIN ARASINI SIVI YAĞ VE SÜTLE ISLATTIM. TEPSİYE YERLEŞEN BÖREĞİM PİŞMEYİ BEKLİYORDU.
 5. 2- BUNUN YANINDA GÖRDÜĞÜNÜZTEL KADAYIF BENİM TATLI ÖZLEMİMİ GİDERMEK İÇİNDİ.400 GRAM TEL KADAYIF, 1 SU BARDAĞI CEVİZ VE 1 SU BARDAĞI ERİTİLMİŞ TEREYAĞI ILIK OLARAK KADAYIFI DÖŞEDİKTEN SONRA DÖKÜLÜYOR. SONRA FIRINLANIYOR. ŞIRASI İÇİN3 SU BARDAĞI TOZ ŞEKER 1 DİŞ LİMON TUZU, 3.5 BARDAKTA SU İLE KAYNATTIM. TABİİ Kİ TATLICI USTALARIMIZIN DEDİKLERİ GİBİ, YA KADAYIF, YADA ŞERBET SOĞUK OLACAK İKİSİ SICAK OLURSA HAMUR OLUR. İKİSİ SOĞUK OLURSA ŞERBETİ ÇEKMEZ. BENDE KADAYIFI PİŞİRDİKTEN SONRA ÖNCEDEN KAYNAMIŞ SOĞUMUŞ ŞERBETİ DÖKTÜM.
 6. 3- GELELİM ÜÇÜNCÜ FOTOĞRAFA, BURADA GÖRÜNENFISTIKLAR AKİDE ŞEKERİ HAZIRLANIP SICAK OLARAKİÇİNE ATILMIŞ VE SOĞUMAYA BIRAKILMIŞ. 1 SUBARDAĞI FISTIK, 1 ÇAY BARDAĞI ŞEKER YARIM ÇAY BARDAĞI SU AKİDE ŞEKERİ KIVAMINA GELİYOR YANİ KAYNAYAN ŞEKERİN RENGİ AÇIK SARI OLANA KADAR. KÜÇÜK BİR PARÇALİMON TUZU KONUYOR. ÇOK KÜÇÜK OLSUN. AKİDENİN İÇİNE FISTIKLAR DÖKÜLÜYOR KARIŞTIRILIYOR SOĞUMASI İÇİN PLASTİK KABA KONUYOR, KAP 20 CM ÇAPINDA OLSUN. AKİDELİ FISTIĞIN DÖKÜLDÜĞÜNDE KALINLIĞI1 CM OLSUN YOKSA BENİM YAPTIĞIM GİBİ 5 CM KALINLIĞINDA OLUNCA YEMESİ ZOR OLUYOR.
 7. 4- BUNLARDAN ÖNCE FIRINDA KIZARTMA TORBASINDA TAVUK PİŞİRDİM, TAVUĞUN YANINA NE PİŞİREYİM DERKEN ARPA ŞEHRİYELİ BULGUR PİLAVI PİŞİRDİM.SALATAYI ÇOK SEVDİĞİM İÇİNBİR KASEYE HAVUÇ RENDELEDİM, 1 ADET KIRMIZI BİBER DOĞRADIM, 6-7 YAPRAK MARUL DOĞRAYIP LİMON, YAĞ VE TUZ İLAVE EDEREK SALATA YAPTIM.YOĞURSUZ SAOFRA DÜŞÜNEMİYORUM. SÜT ÜRÜNLERİNİ DE ÇOK SEVİYORUM. HERKESİN DÜŞÜNCESİ FARKLI OLABİLİR.EH PAZARIN KEYFİNİ ÇIKARMIŞMIYIM.
 8. TABİİ SİZLERE SADECE FOTOĞRAFLARINI GÖSTERİP AĞZINIZIN SUYUNU AKITIYORUM. AMA SİZLERDE BENİM VERDİĞİM MALZEMELERLE ÇARŞIDANALIP YAPABİLİRSENİZ. ASLINDA SİZLER BENİM USTAMSINIZ BENİM TARİFİMDEN BİN KAT DAHA GÜZEL YAPIYORSUNUZDUR EMİNİM. ŞİMDİDEN ELLERİNİZE SAĞLIK. AFİYET OLSUN.
 9. SİZLERİ ÇOK AMA ÇOK SEVİYORUM.
 10. BUGÜN PAZARTESİ VE DE ÇOK MUTLU OLARAK GÜNÜME BAŞLADIM. HEPİNİZE DE MUTLU, SAĞLIKLI, BAŞARILI VE DAİMA SEVGİ DOLU GÜNLER DİLİYORUM. HERŞEY GÖNLÜNÜZCE OLSUN.
 11. SEVGİLERİMLE...

Yayınlanma Tarihi: 29 Aralık 2010