Tarhana Çorbasi Tarifi

Tarhana Çorbasi

Tarhana Çorbasi Nasıl Yapılır?

  1. SEVİYORSAN BİLMEDİĞİNİ ÖĞRENİRSİN, BİLDİĞİNİ PAYLAŞIRSIN
  2. SEVGİLİ ARKADAŞLARIM
  3. ANKARA'NIN ŞU KARLI GÜNÜNDE DIŞARININ SOĞUNU İÇİMİZDE HİSSEDERKEN, DÜN AKŞAM PİŞİRDİĞİM TARHANA ÇORBASINI ANLATAYIM.
  4. BU ÇORBADA NE YOKKİ. ANKARANIN BÜYÜK İLÇELERİNDEN KIZILCAHAMAMDA YAPILAN TARHANA İLE ADANANIN TARHANASINI KARIŞTIRDIM. KIZILCAHAMAMDA YAPILAN TARHANA UN GÖRÜNÜMÜNDE SALÇASIZ YAPILMIŞ, ADANANIN İSE BUĞDAYDAN YAPILMIŞ KURU PLAKALAR HALİNDE NANELİ TARHANASI.
  5. HER İKİSİNİ KARIŞTIRARAK SUYUN İÇİNDE ERİYENE KADAR KAYNATTIM. SONRA KIPRISTAN GELEN HELLİM PEYNİRİNİ MİNİK MİNİK DOĞRAYARAK TAVADATEREYAĞINDA KIZARTTIM. YUKARIDA TABAKTA GÖRDÜĞÜNÜZ ÇORBANIN İÇİNDEKİKÜÇÜK KÜÇÜK SARI MADDELERKIZARMIŞ HELLİM VE ONUN YANINDAKURU NANE VAR. ASLINDABİBER SALÇASI VE DOMATES SALÇASIİLAVE EDERDİM AMA BU SEFER BÖYLE DENEDİM.
  6. LEZZETİ HARİKA OLMUŞTU. KOKUSU ÇOK GÜZELDİ. TARHANAYI YAPANLARIN ELLERİNE SAĞLIK, ELLERİ DERT GÖRMESİN.NASILUĞRAŞMIŞLAR. KOLAY YAPILMADIĞINI BİLİYORUM. CANIM ANNEM DE GÜZEL TARHANA YAPAR. RAHMETLİK KAYINVALİDEM DE GÜZEL TARHANA YAPARDI.İNANIRMISINIZ, SICACIK GÖRÜNTÜSÜ BİLE İÇİMİ ISITTI. HADİ TADINA BAKABİLMEK İÇİN İMKANINIZ VARSA BU TARHANALARI TEMİN EDİN, YOKSA EVİNİZDE BULUNAN TARHANADAN YAPIN. AMA ÜZERİNE KIZARMIŞ HELLİM KOYMAYI UNUTMAYIN.
  7. AFİYET OLSUN...

Yayınlanma Tarihi: 29 Aralık 2010