Pirinç Taneleri Tarifi

Pirinç Taneleri

Pirinç Taneleri Nasıl Yapılır?

  1. CANIM ARKADAŞLARIM
  2. PİRİNÇTEN NE YEMEKLER YAPABİLİRİZ DİYE DÜŞÜNÜYORDUM. ASLINDA DÜŞÜNMEMEDE GEREK YOK. EN AZINDAN HEPİMİZ PİRİÇTEN NE YEMEK YAPACAĞIMIZI BİLİRİZ. PİLAV, ZEYTİNYAĞLI DOLMALARDA, ÇORBALARDA, KÖFTELERDE, TATLILARDA...
  3. BÜYÜKLERİMİZ KARNIMIZ AĞRIDIĞINDA, MİDEMİZBULANDIĞINDA HEMEN MUTFAĞA KOŞARLAR, TENCEREYE, 1 ÇAYBARDAĞI PİRİNCİ YIKAYIP,1 SU BARDAĞI SUDA KISIK ATEŞTE LAPA OLANA KADAR PİŞİRİRLER. BEN ÜZERİNE YOĞURT TA KOYARIM DAHA LEZZETLİ OLSUN DİYE. BİRDEUFALANMIŞ KURU NANE SEPTİM MİHIMMMM....
  4. AMAN ÇOK LAPA YAPMIŞIM NE YAPAYIMDEMEYİN.BU LAPAYI DEĞERLENDİRMEK İÇİN BİR SÜRÜ YEMEK ÇEŞİDİNİN BİRİNDE YAPABİLİRİZ.SÜTLAÇ, ÇORBA, KADINBUDU KÖFTE, ZEYTİNYAĞLI DOLMALARDA VEYA YEMEKLERİ YAPARKENKULLANABİLİRSİNİZ. ISPANAK YEMEĞİNDE DE, DERKEN AKLIMA GELMEYEN BİRSÜRÜ YEMEKLERDE KULLANABİLİRİZ.
  5. BİZİM GENÇLER TAVUK, ET YEMEĞİ, SALÇALI SEBZE YEMEKLERİ PİŞİRİLİRKEN YANINDA MUHAKKAK PİRİNÇ PİLAVI İSTERLER, ÇÜNKÜ ÇOKSEVERLER.
  6. RAHMETLİK ENİŞTEM PİRİNÇ PİLAVINI SADECE TEREYAĞI KONURSA YERDİ. BİLİYORUM TEREYAĞINDA YAPILINCA PİLAV MİS GİBİ KOKAR, LEZZETİ AYRI BİR GÜZELLİKTE OLURDU.
  7. PİRİNÇTEN SÜTLAÇ YAPILIRKEN TENCERENİN DİBİNİ YEMEYİN DERLERDİ. EVLENECEK ÇİFTLERE. ÇÜNKÜ EVLENECEĞİNİZ GÜN ÇOK YAĞMUR YAĞAR.
  8. BEN DİYORUMKİ. HERKES SÜTLAÇ TENCERESİNİN DİBİNİ YESİN. YAĞMUR YAĞSIN.
  9. SEVGİLERİMLE...
  10. PİRİNÇ TANELERİ BEREKET VERSİN... PİŞEN EVLERDE SEVGİ OLSUN... MUTLULUK OLSUN...

Yayınlanma Tarihi: 29 Aralık 2010