Kolay Gözleme Tarifi

Kolay Gözleme

Kolay Gözleme Nasıl Yapılır?

  1. SEVGİLİ ARKADAŞLARIM,BU YUKARIDA GÖRDÜĞÜNÜZ GÖZLEME ÇOK KOLAY.
  2. MALZEMESİ: 1 YUMURTA, 1 YEMEK KAŞIĞI YOĞURT, YARIM ÇAY BARDAĞI SÜT, YARIM TATLI KAŞIĞI TUZ, 1 PAKETKABARTMA TOZU VE ALABİLDİĞİ KADAR UN. İÇ MALZEMESİ İSTEĞİNİZE BAĞLI; İSTER YAĞ VE SOĞANDA KAVRULMUŞ KIYMA İÇİNE CEVİZ KIRINTISI KOYABİLİRSİNİZ, İSTERSENİZYARIM DEMET MAYDANOZ VE 250 GR PEYNİR, VEYA HAŞLANMIŞ SOĞAN DOĞRANMIŞ PATATES, SUCUK VEYA SOSİSKULLANABİLİRSİNİZ.
  3. HAMURU GÜZELCE YOĞURUT. İRİ CEVİZ BÜYÜKLÜĞÜNDEPAZULAR ALIYORSUNUZ, UNLA 15 CM ÇAPINDA DAİRELER AÇIP MALZEMEYİ (1 YEMEK KAŞIĞI KADAR),YARIM DAİREYE YERLEŞTİRİP YAĞDA İKİ TARAFI PEMBELEŞENE KADAR KIZARTILACAK. SICAK SICAK ÇAYIN YANINDA SERVİS YAPILACAK. BENDE SİZE BİRAZ SERTMİ SÖYLEDİM. FİLMİ TERSE ALIYORUM.
  4. - KIZARTTIĞINIZ GÖZLEMELERİ TABAKLARA AMAN YAVAŞ YAVAŞ YERLEŞTİRİRMİSİNİZ. ÇAYDANLIĞIN İÇİNE SU KOYARAK YANMIŞ OCAĞIN ÜSTÜNE DİKKATLİCE KOYARMISINIZ. DEMLİĞİN İÇİNE 5 YEMEK KAŞIĞI ÇAY KOYARMISINIZ. AMAN BENİM GİBİ ÇAYDANLIĞIN KAPAĞINI KAPATMAYI UNUTMAYINIZ. YOKSA İÇERİDEN BİRİLERİ GELPTE ÇAYDANLIĞIN KAPAĞINI YİNE KAPATMAYI UNUTMUŞSUN DEMESİNLER. ÇAYDANLIK KAYNAMAYA BAŞLADIĞINDA DEMLEMEYİ UNUTMAYINIZ. SİZ BİR YANDANDA SOFRAYI KURMAYA BAŞLARMISINIZ. HADİ NE YİYECEKSENİZ TEKER TEKER SOFRAYA KOYARMISINIZ. AH BU HAZIRLADIĞINIZ SOFRANIN FOTOĞRAFINI ÇEKMEK İSTERDİM. AMA YANINIZDA DEĞİLİM. AMA SİZ BENİM YERİME BUNU YAPABİLİRSİNİZ DEĞİL Mİ AMA. NE KADAR GÜZEL GÖRÜNÜYOR. ZEVKİNİZE HAYRANIM. ZORLAMACA YOK İSTEYEN SOFRA DÜZENLEMESİ İÇİN KOLLARI SIVAYABİLİR.AKLIMA GÜZEL FİKİR GELDİ. HADİ SOFRA DÜZENLEMESİNDE BİZ HANIMLARIN ÜSTÜNE YOKTUR, BEYLERDE KATILABİLİR YARDIM EDEBLİRDE FİKİRLERİNİ SUNABİLİR.
  5. ARKADAŞLAR SİZE TARİF VERİRKEN BAK YİNE NELER DAĞILDI. DAĞINIK KONULARI SEVERİMDE. AMA JYİNEYEMEK, SOFRA, DÜZEN YİNE DĞILMAMIŞ KONU.
  6. SEVGİLERİMLE

Yayınlanma Tarihi: 29 Aralık 2010