Tarçınsız Olmazzzz!! Tarifi

Tarçınsız Olmazzzz!!

Tarçınsız Olmazzzz!! Nasıl Yapılır?

  1. Tatlılardan Tarçını İhmal Etmeyin!
  2. Tarçın kan şekerini düşürüyor
  3. Şeker hastalarına müjde! Tarçın hem ken şekerini hem de kolestrolü düşürüyor...
  4. P { margin: 0px; }
  5. Yapılan yeni bir çalışmaya göre tatlılarınıza koyacağınız bir kaşık tarçının kan şekerinizi düşürüyor.
  6. İsveç Malmo Üniversitesi Hastanesi’ndeki araştırmacılar, bir çay kaşığından biraz daha fazla olmak üzere örneğin bir tas pudinge koyacağınız tarçının kan şekerinizi düşürdüğünü denekler üzerinde ispatladılar.
  7. Daha önceki çalışmalardan tarçının kan şekerini düzenlediği biliniyordu. Ancak araştırmacılar yine de şeker hastalarında bir tedavi yöntemi olarak tarçın kullanmanın henüz erken olduğunu söylüyorlar.
  8. Dr. Joanna Hlebowicz ve çalışma ekibi 14 sağlıklı kişi üzerinde tarçından önce ve sonra neler olacağını görmek için deneyler yaptılar. 2 saat boyunca düzenli olarak tarçınlı puding yiyen deneklerde kan şekeri seviyesinin daha düşük olduğu gözlemlendi.
  9. Hlebowicz’in takımına göre bunun nedeni, mideden bağırsaklara giden yiyecek oranının yavaşlaması. Araştırmacılar ultrasound inceleme yaparak gastrit boşalmanın yavaşladığını gözlemlediler.
  10. Diyabet 2 hastalarına aynı deney uygulandığında da hem kan seviyelerinde hem de kolesterol miktarlarında bir azalma eğilimi olduğu gözlemlendi. Diğer taraftansa diyabet 1 tipi şeker hastalığı olan kişilere ise bunun bir yararı olmadığı gözlemlendi.

Yayınlanma Tarihi: 29 Aralık 2010