Kırgız Sofralarından Örnekler.. Tarifi

Kırgız Sofralarından Örnekler..

Kırgız Sofralarından Örnekler.. Nasıl Yapılır?

  1. Kırgızistan'ın esas zenginliği halk kültürüdür. Yüzyıllardır kendi topraklarında yaşamakta olan farklı milletlerin kültürlerini algılayarak gelişen Kırgız kültürü, değişikliği ve derinliği ile ayırt edilmektedir.
  2. Bu misafirperver dağlık ülkede bugün, Kırgız, Rus, Kazak, Özbek, Dungan, Ukraynalı, Alman, Koreli, Uygur, Tatar, Çeçen gibi 80’den fazla millet yaşamaktadır.
  3. Kırgızistan'da edebiyat, sanat ve hatta milli yemekler benzer olduğu kadar, çok değişik özelliklerin birbirine sızmasının da izlerini taşımaktadır.
  4. Ülkeye gelen bir çok yabancı konuk, Kırgızistan’da gördükleri farklı kültürlerin ambiansı ile büyülenmekte ve aynı anda her kültürün kendine ait özellikleri taşımasına da hayran kalmaktadır.
  5. Kırgızistan halkının en önemli kültürel özelliği ise, sözde kalmayan gerçek milletlerarası dostluğudur. Kırgızistan, çok eski dönemlere uzanmış kültürü, değerleri ve örf, adetleri olan bir ülkedir..
  6. Bende bugün sizlere Kırgızların hem misafirperverliğin den hemde onların bitmez tükenmez olan bu sımcak sofralarından örnekler sunmak istedim
  7. çünkübir dönem oralardayaşadım onlara olan vefa borcumu en azından bu şekilde yerine getirmek istedim bu resimlerde kendime aiitir..

Yayınlanma Tarihi: 28 Aralık 2010