Börek Tarifi

Börek

Börek Nasıl Yapılır?

  1. Mayalı hamur ile malum yola gidecegiz birseyler hazırlıyayım dedim.Mayalı hamur ile yabancılar ne sekiller yapıyorlar gördükce sanki cok degişik bir sey yapılıyor sanıyorum ama gercek şuki sadece aynı mayalı hamur ile neler neler bunları sizlerle yaptıkca paylasacagım.
  2. Buda yine onlardan biri.Mayalı hamuru cok acamaya gerek olmadan actım arasına sıvı yag sürdüm önce iki yanını sonra diger kenarları katladım zarf sekli verdim ardından onuda merdane yardımı ile unsuz actım bir küçük defter kadar.arasına çökelek koydum (Evde ne var ise sucuk-sosis-kıyma ama bazen cok özel seyler olmayabiliyor evde süt kesmesi ile oluşan lor tarifini vermiştim hemen içine yumurta-yag-sogan yapılabilir)iki uzun kenarlarını önce birini peynir üzerine katlayalım diger yarısınıda onun üzerine hafif bastırıp bıcakla 1er cm aralıklarla hamuru yarıya kadar keselim her kesilen parcayı tersine kıvıralım.hamuru biraz ay seklinde tepsiye koyup bekleyip daha sonra fırına verelim.
  3. BUDA BASKA BİR MODEL. YİNE YUKARIDAKİGİBİ KATLAMA YAPIP ARASINA AR ARA İÇ KOYUP İÇ KISIMLARININ YANLARINDAN MUTFAK MAKASI İLE KESELİM HAMURU BİR SAGA BİRSOLA AYIRALIM PARCALARI..
  4. AFİYET OLSUN.

Yayınlanma Tarihi: 27 Aralık 2010