34.porselen Demlik Çay Saati Etkinliği-Fzehra Blog Için.. Tarifi

34.porselen Demlik Çay Saati Etkinliği-Fzehra Blog Için..

34.porselen Demlik Çay Saati Etkinliği-Fzehra Blog Için.. Nasıl Yapılır?

 1. www.fzehra.blogcu.com ben buralarda yeni oldugum için pek birsey anlamıyorum acıkcası amaöğrenecegim zamanla..Tavuk köfteli patlıcan ve garnütürleriyledavete katılıyorum.(Nazik daveti içinde tesekkürler ediyorum)34.porselen demlik cay saati etkinliğine benden gitsin bakalım-sevgilerimle-BASARILAR..
 2. ALTTAKİ BU RESİM MİSAFİRİMDE OLDUGU İÇİN ACELEYLE CEKİLEN TARİFLERİ TEKTEK ANLATABİLMEM İÇİN RESMİNİ ÇEKMEK İÇİN KOYDUGUM TABAK-KENARLARINA BAKMAYIN:::)))
 3. MALZEME:UZUN PATLICAN
 4. TAVUK KIYMA
 5. KÖZLENMİŞ KIRMIZI BİBER
 6. YESİL SOGAN
 7. KASAR PEYNİRİ
 8. BAHARAT-SARIMSAK-SALCA-TUZ
 9. SIVI YAG
 10. DOMATES SALCASI-BİBER SALCASI
 11. PATATES
 12. YAPILIŞI:ÖNCE PATLICANLAR YA KÖZLENİR YADA ALACALI DOGRANIP KIZARTILIR-ARALARI ACILIP SOGUMAYA BIRAKILIR-BİRYANDAN TAVUK KIYMA İLE KÖFTE HAZIRLANIR(İÇİNE BİBER SALCASIDA KOYDUM).SOGUYAN PATLICANLAR TUZLANIR BİRAZ KARABİBER ATILIR VE ARASINA KASAR KONUR.HAZIRLADIGIMIZ KIYMA HARC TEZGAHA PATLICAN BOYUNDAYAYILIR VE İÇİNE PATLICAN BÜTÜN OLARAK KONUR BAS KISMI DISARDA OLACAK SEKİLDE KAPATILIR.SIVI YAGDA KIZARTILIR.
 13. KIRMIZI BİBERLER YA KÖZLENİR YADACOK AZ KIZARTILIP ALINIR 4 PARCAYA BÖLÜNÜR.ARASINA TAVUK KÖFTESİNDEN BİR PARCA KONUR BİBERE SARILIP 1 KÜRDAN YARDIMIYLA TUTTURULUR VE KIZARTILIR.
 14. PATATESLERİ DAHA ÖNCE ANLATMIŞTIM.ELMA DİLİM YAPILIP KIZGIN YAGA ATILIP 2 DAKİKA TUTULUP CIKARTILIR BAHARATLANIR PECETE ÜZERİNDE SOGUTULUR BUZLUGA ATILIR.KENDİ YAPTIGIM ELMA PATATESLERİ KIZARTTIM COK GÜZEL OLUYORLAR.
 15. YESİL SOGAN SAPLARIYLA KAYNAYAN SUYA ATILIR 1 DAK KADAR TUTULUR VE CIKARTILIR.YUVARLAKCA SARILIR BİR KÜRDAN YARDIMIYLA ACILMASI ÖNLENİR.BASKA BİR YERDE SOSİSLER İÇİN VERDİĞİM SOS HAZIRLANIR VE BUNLARA BULANARAK YAGDA KIZARTILIR.YEŞİL SOGAN BÖREGİ GİBİ-UYDURMAM ASLINDA.AMA BEGENİYORLAR YİYEN KONUKLARIM.
 16. TÜM BUNLAR HAZIRLANIRKEN BİR YANDANDA DOMATES SALCASI-SU VE SARIMSAK BİRAZDA TUZ İLE SOS YAPILIR ÜZERİNE DÖKÜLÜR.
 17. ARMAGANIM OLSUN FZEHRA BLOGCU ARKADASIMA..

Yayınlanma Tarihi: 27 Aralık 2010