Küçük Köstebek Pasta Tarifi

Küçük Köstebek Pasta

Küçük Köstebek Pasta Nasıl Yapılır?

  1. Malzeme Listesi 3 yumurta 3 kahve fincanı tozşeker 1kahve fincanısüt 1kahve fincanısıvı yağ 3,5 kahve fincanı un 3 dolu dolu yemek kaşığı kakao Kabartma tozu Vanilya Kreması için:2,5 su bardağı süt 1 yemek kaşığı nişasta 1 yemek kaşığı un 1 çay bardağı şeker 1 yemek kaşığı hindistan cevizi
  2. HAZIRLANIŞI:
  3. Oda sıcaklığındaki 3 adet yumurtayı ve 3 kahve fincanı toz şekeri mikserle çırpıyoruz. Diğer malzemeleri de ilave edip karıştırıyoruz. 180 derecede 30 dk. pişriyoruz.
  4. Bu arada kekimiz pişerken kremayı hazırlıyoruz. Hem de zamandan kazanıyoruz. Krema malzemelerimizin hepsini karıştırıp orta ateşte pişiriyoruz. Piştikten sonra ben süzgeçten geçiriyorum. Hindistan cevizleri ağzımıza takılmasın diye. Daha sonra kekimizden bardakla çıkararak küçük kekler oluşturuyoruz. Küçük keklerin içini çay kaşığı ile oyup içine kremasını koyarakkalan kek parçalarından üzerini örtüyoruz. Ben kek kağıtlarına koydum. Aynı malzemeyi yuvarlak kalıpla yapıp büyük köstebek pastada yapabilir ve arasına muz koyabilirsiniz. AFİYET OLSUN.

Yayınlanma Tarihi: 24 Aralık 2010