Pembe Pasta Tarifi

Pembe Pasta

Pembe Pasta Nasıl Yapılır?

 1. Kızımın pembeye olan düşkünlüğü nedeniyle akşam işten gelince acilen bu pastayı yapmaya karar verdim. Ama en azından kullanacağım soslar hazır olduğu için pandispanyasını bari kendim yapayım dedim ama ortadan misina ipiyle ayırırken olanlar oldu darmadağın oldu kekim. Ama oğlum dağınık filan anlamadığı için yedi bir kısmını böylelikle kekim ziyan olmadığı için üzülmedim. Kalanınıda pudige katarım diye ayırdım. Neyse o nedenle hazır pasta tabanı kullandım. Ama siz yapmak isterseniz daha önce çikolatalı pasta tarifimde yapmış olduğum klasik pandispanya tarifini kullanabilirsiniz.
 2. ÇİLEKLİ-AHUDULU SOSLU PASTA
 3. Malzemeler:
 4. 1 adet hazır pasta (Ben sade kullandım.)
 5. 1 adet çilekli ahududulu pasta kreması
 6. 1 adet çilekli ahududulu sos
 7. Kremaları hazırlayacak ve keki ıslatacak kadar süt
 8. Yapılışı:
 9. -Üzerindeki tariflere göre krema ve sosumuzu hazırlayıp soğuması için biraz dolapta beklettikten sonra kekimizin önce altını süt ile ıslatıp arasına kremamızın yarısını sürüp tekrar kalan kekimizin üst kısmınıda yerleştirip ıslatalım.
 10. -Kremanın kalan kısmınıda kekimizin üzerine sürdükten sonra en üste meyveli sosumuzu dökelim. Ben kenarlarına her nekadar beceremediysemde kremadan bir miktar alıp krema poşetiyle süs yaptım ve tam ortasına sosu döktüm. Siz dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Çok hafif ve mayhoş bir lezzet oldu.
 11. Afiyet olsun.

Yayınlanma Tarihi: 24 Aralık 2010