Pizza Tarifi

Pizza

Pizza Nasıl Yapılır?

  1. Uzun bir aradan sonra "merhaba"....
  2. Çalışan bayanların en gözde yemekleri pratik ve hızlı yapılanlardır.Nedense pizzayı kendi pratik yemekler listeme almak aklıma gelmemişti,internetten tarif bakmaya başladım onu mu yapsam bunu mu yapsam derken kendimce bir derleme yaptım :)
  3. Malzemeler :
  4. Bir ekmeklik hamur(en yakın fırından temin edebilirsiniz :))SucukKaşarDomates,Zeytin
  5. Salça,baharat,bir kesme şeker,yarım çay bardağı su,sıvı yağ(Malzemelere ölçü vermedim,hepsi zevkinize göre göz kararı olyor :))
  6. Yapılışı:
  7. Hamur cıvık ise bir kaba alıp biraz unlayıp yoğurursak iyi oluyor. Kare borcama yağlı kağıt serip üzerine hamurumuzu ince bir şekilde seriyoruz. Hamuru çok yerinden çatallayarak içinin daha iyi pişmesini sağlayabiliriz.Hamur geç piştiği için üzerindeki malzemeler fazla pişmiş oluyor -ilk denememde öyle olmuştu :)- bu nedenle hamurun üzerine sadece ince doğranmış sucukları dizerek 150 C de 5 dakika fırında pişmelerini sağladım. Tekrar dışarı alarak üzerine domates,zeytin ve kaşarı doğranmış bir şekilde ekledim. Malzemelerin üzerine bir kasede karıştırdığım yağ,su,salça,şeker ve baharat karışımını gezdirerek tekrar fırına veriyoruz. Baharatı kendi zevkinize göre koyabilirsiniz,ben kırmızı biber,kimyon ve tuz ekledim. Yaklaşık 20-25 dakika daha pişirdikten sonra hamurun piştiğinden emin olarak fırından çıkarıyoruz,pizzamız servise hazırdır,afiyet bal şeker olsun :)

Yayınlanma Tarihi: 24 Aralık 2010