Damla Sakızlı Kuzu Incik Kapama Tarifi

Damla Sakızlı Kuzu Incik Kapama

Damla Sakızlı Kuzu Incik Kapama Nasıl Yapılır?

 1. DAMLA SAKIZLI KUZU İNCİK KAPAMA
 2. Malzemeler
 3. 10 adet PINAR Kuzu İncik
 4. 3 çorba kaşığı PINAR Un
 5. 100 gr. PINAR Tereyağı
 6. 400 gr. havuç
 7. 1 kg. patates
 8. 1 adet marul
 9. 1/2 limon
 10. 2 adet damla sakızı
 11. 1/2demet dereotu
 12. 10 diş sarmısak
 13. Tuz, karabiber
 14. 1 adet defne yaprağı
 15. Kaç Kişilik 10
 16. Hazırlanışı
 17. ETİ PİŞİRİRKEN
 18. Bir tencerede PINAR Tereyağını kızdırıp kuzu incikleri harlı ateşte soteleyin. Kuzu inciklerin yüzeyleri hafifçe renk değiştirdiğinde, defne yaprağı, arpacık soğan ve sarmısağı bütün olarak tencereye ilave edin. Sotelediğiniz kuzu incikleri, tencerede suyunu çektiği anda un ilave ederek kısa bir süre daha soteleyin. Etlerin üzerine yaklaşık 1 parmak geçecek şekilde su ilave edip kaynamaya bırakın. Tencereyi ara ara karıştırıp kaynattıktan sonra üstünde oluşan kefi alıp kısık ateşte pişirmeye bırakın. Patates ve havuçları düzgün şekilde doğrayıp hazırladıktan sonra kararmamaları için soğuk suyun içinde bekletin. Marulun iri yapraklarını alıp tuz ve limon ilave edilmiş kaynar suyun içine blanşe edip buzlu suya alın.
 19. Etlerin pişmesine yakın havuçları tencereye ekleyin.Havuçların pişme süresine yakın iken patatesleri ilave edin. 1/2 limonun kabuklarını soyup fileto olarak çıkartın. Minik tavla zarı şeklinde doğranmış limonu, damla sakızını, karabiberi ve tuzu ekleyip yemeği lezzetlendirin. Pişen incikleri dikkatlice tencereden alıp blanşe edilmiş marul yaprakları ile sarın. Hazırladığınız kuzu incikleri, marulların birleşim yeri tencerenin altına gelecek şekilde yerleştirip kısık ateşte 5 dk. kadar kaynatın.
 20. PİŞİRDİKTEN SONRA...
 21. Damla sakızlı kuzu incik kapama piştiğinde taze kıyılmış dereotunu ilave edip 10 dk. kadar tencerenin ağzı kapalı olarak dinlendirdikten sonra servise sunabilirsiniz.
 22. ML® Uruç Kapaması için tıklayın

Yayınlanma Tarihi: 25 Mart 2011