Labneli Profiterol Tarifi

Labneli Profiterol

Labneli Profiterol Nasıl Yapılır?

 1. LABNELİ PROFİTEROL
 2. Zeynep Şentürk
 3. hamur malzemesi
 4. 1su bardagı+1corba kasıgı un
 5. 1 bardak su
 6. 1 tutam tuz
 7. 60 gr margarin
 8. 4 yumurta
 9. krema malzemesi
 10. 2 su bardagı süt
 11. yarım su bardagı tozseker
 12. 3 kasık un
 13. 1 yumurta
 14. 1 paket vanilya
 15. yarım paket pınar labne
 16. 125 gr margarin
 17. sos malzemesi
 18. 1 paket beyaz cikolata
 19. yarım paket pınar labne
 20. pınar tatlı düşler çikolata sosu
 21. hamur: 1 su bardagı suya 60 gr margarin konur kaynatılır yag tamamen eriyince 1 bardak+1kasık un 1 tutam tuz eklenir karısım bir top halini alıncaya kadar pişirilir ocagın altı kapatılır.hamur biraz soguyunca teker teker eklemek üzere 4 yumurta sırayla eklenir.5 dakika cırpılır.hamur macun kıvamına gelmiş olmalıdır.macun kıvamına gelen hamur krema sırıngasına alınarak yaglanmıs tepsiye ceviz büyüklüğünde toplar sıkılır.250 derece fırında nyaklasık 15-20 dak.hafif kızarana kadar pişirilir.pişen toplar tepsiden kaldırılır sogumaya bırakılır.
 22. krema yapılışı : 2 bardak süt 1 yumurta 3 kasık un yarım su bardagı seker mikserle iyice cırpılır karısım ocaga konur.koyu bir muhallebi kıvamına gelinceye kadar karıstırılarak pişirilir.ocagın altı kapatılır ve içine 125gr margarin 1 paket vanilya konur.yag içinde kendi kendine eridikten sonra mikserle iyice cırpılır.karısım tam soguduktan sonra yarım paket pınar labne karısıma eklenir cırpılır buzdolabında biraz sogumaya bırakılır.
 23. sosun yapılısı: 1 paket beyaz cikolata benmari usulu eritilir.eriyen çikolata karısımına yarım paket pınar labne eklenir iyice karısmaları saglanır.
 24. sunumu : yapılan krema, krema sırıngasına konur pişen topların içi kremayla doldurulur.1 paket beyaz çikolata benmari usulu eritilir.eriyen çikolataya yarım paket pınar labne eklenir iyice karısmaları saglanır.içi dolan toplardan 4 tane bir tabaga konur üzerine pınar tatlı düşler çikolata sosu sıkılır ve onunda üzerine 1 kasık hazırladıgımız beyaz cikolatalı ve labneli sos eklenir.en üzerine 1 parca çilek konarak soguk olarak servis edilir.arzu edilirse pınar çikolata sosu yerine kendimizin yapacagı bir cikolata sosuda tercih edilebilir ancak pınar çikolata sosunun kıvamı cok iyi o yüzden bunu tercih ediyorum.gerçekten şahane bir profiterol oluyor.

Yayınlanma Tarihi: 25 Mart 2011