Yumurtalı Tereli Kanepeler Tarifi

Yumurtalı Tereli Kanepeler

Yumurtalı Tereli Kanepeler Nasıl Yapılır?

 1. YUMURTALI TERELİ KANEPELER
 2. 3 yumurta
 3. 3-4 ince çavdar ekmeği dilimi
 4. 15 g (1 çorba kaşığı) margarin
 5. 1 çorba kaşığı ince kıyılmış tere yaprağı
 6. 12 tere yaprağı
 7. bir tutam tuz
 8. bir tutam taze çekilmiş karabiber
 9. 1/2 su bardağı sebzeli jöle
 10. Yumurtaları bir tencereye koyup, üstlerini kaplayacak kadar su ekledikten sonra, tencereyi ateşe oturtarak, bir taşım kaynata Kaynamaya başladıktan sonra yumurtaları 10 dakika daha pişirip, tencereyi ateşten alın. Kaynama suyunu döküp, yumurtaları hemen soğuk su altına tutarak kabuklarını soyun.
 11. 4 cm çapında yuvarlak ve düz bisküvi kalıbıyla çavdar ekmeği dilimlerinden 12 yuvarlak parça kesin. Margarini; kıyılmış tere yapraklarını, tuzu ve taze çekilmiş karabiberi küçük bir kâseye koyup, pürüzsüz krema kıvamı alıncaya kadar çırpın. Sonra, karışımı yuvarlak ekmek parçalarının üstüne sürün.
 12. Bir yumurta kesicisiyle (ya da sıcak suya batırılmış keskin bir bıçakla, ince bir telle) yumurtaları dilimleyin. En düzgün 12 dilimi alıp (kalan yumurta dilimlerini salataları süslemede kullanabilirsiniz), her birini yuvarlak ekmek parçalarından birinin üstüne yerleştirin.
 13. Her tere yaprağını sebzeli jöleye batırıp, her kanepenin üstüne bir tere yaprağı koyun. Sonra kanepeleri bir tepsi üstüne yerleştirilmiş tel ızgaraya dizip buzdolabına kaldırarak 5 dakika soğutun. Kalan sebze jölesini kalınlaşıncaya kadar buzdolabında tutun. Sonra kanepelerle birlikte buzdolabından çıkarıp, kanepelerin üstlerine sürün. Kanepeleri 'jöle sertleşene kadar (yaklaşık20 dakika) buzdolabında tutup, çıkarır çıkarmaz servis yapın.
 14. ML® Yumurtalı Kanepe için tıklayın

Yayınlanma Tarihi: 25 Mart 2011