Soğanlı Pizza Italya Tarifi

Soğanlı Pizza Italya

Soğanlı Pizza Italya Nasıl Yapılır?

 1. SOĞANLI PİZZA (İTALYA)
 2. Malzeme (4-6 kişilik):
 3. Hamuru:
 4. 20 gr. yaş maya,
 5. 200 gr. (yaklaşık bir su bardağı) ılık su (20°C),
 6. 250 gr. un (elenmiş),
 7. 1/4 su bardağı zeytinyağı,
 8. 1 çay kaşığı tuz.
 9. Garnitürü:
 10. 4-5 iri soğan (piyaz doğranmış),
 11. 60 gr. margarin,
 12. 2 çorba kaşığı zeytinyağı,
 13. 4 yumurta,
 14. 3 çorba kaşığı taze krema,
 15. 60 gr. kaşer peyniri (rendelenmiş),
 16. tuz,
 17. karabiber.
 18. Hamuru hazırlamak için mayayı ılık suyun içine atıp karıştırdıktan sonra bir kenara bırakın. Unu tezgahın üzerine tepeleme yayıp, ortasını havuz gibi açm. Buraya zeytinyağını ve ' mayalı suyu boşaltıp unu yedirerek parmaklarınızın ucu ile hamuru işleyin. Hamuru iki elinizin içiyle ileri geri iterek ve geri çekerken de tezgaha vurarak yoğu-run. Tabii sık sık tezgahınızı, hamurun yapışmaması için, unlamayı unutmayın. Hamuru böylece on dakika, hamur ele ve tezgaha yapış1 maymcaya kadar yoğurduktan sonra top haline getirip unlanmış bir kaseye koyup üstüne nemli bir bez örterek, ılık bir yerde hamur bir misli kabarıncaya kadar, bir-iki saat dinlendirin. (Eğer birden fazla pizza yapacaksanız, hamuru dinlendirmeden önce eşit parçalara ayırın.)
 19. Ellerinizi unlayıp hamuru, üstüne ellerinizin içiyle vurarak açın. Açma işlemini bir oklava ile tamamlayıp, 0.5 cm. kalınlığında yuvarlak pizza hamurunu elde edin.
 20. Hamuru kenarlarından çekiştirerek (böylece hamurun orta kısmı daha ince olacaktır) yağlanmış bir tepsiye yerleştirin. Üstüne bir fırça ile biraz zeytinyağı sürün.
 21. Garnitürü için küçük bir tavada margarini orta ateşte kızdırıp soğanları pembeleşene kadar, pişirin. Tavayı ateşten alıp bir kenara bırakın.
 22. Orta boy bir kapta yumurtaları taze krema ile birlikte bir yumurta teliyle yumurtaların sarıları aklarına iyice karışıncaya kadar çırpın. Yumurta-krema karışımına kaşer peyniri rendesini ilave edip birkaç kez daha karıştırdıktan sonra bir kenara bırakın. Tavadaki soğanı, kenarlarda 2 cm. boşluk kalacak biçimde, yağlanmış pizza hamurunun üzerine döşeyin. Tuzunu ve biberini serptikten sonra yumurta-krema ve peynir karışımım da soğanın üzerine döşeyin. Düzgün bir biçimde siyah zeytinleri de en üste yerleştirdikten sonra pizzayı alüminyum kağıtla örtüp, ılık bir yerde, yirmi dakika dinlendirin. Önceden ısıtılmış sıcak fırında, üzerindeki alüminyum kağıdı alıp, otuz dakika pişirdikten sonra servis edin.
 23. ML® Soğanlı Pizza için tıklayın

Yayınlanma Tarihi: 18 Mart 2011