3 Soslu Patlamış Mısırlar Italya Tarifi

3 Soslu Patlamış Mısırlar Italya

3 Soslu Patlamış Mısırlar Italya Nasıl Yapılır?

 1. 3 SOSLU PATLAMIŞ MISIRLAR (İTALYA)
 2. 2 tatlı kaşığı ayçiçek yağı
 3. 175 g mısır
 4. Taze otlu sos:
 5. 15 g (1 çorba kaşığı) tuzsuz tereyağı
 6. 1 diş sarımsak
 7. 1 çorb kaşığı kıyılmış taze aromatik otlar
 8. 2 tatlı kaşığı taze rendelenmiş parmesan peyniri
 9. Baharatlı sos:
 10. 1 tatlı kaşığı hardal tozu
 11. 1 tatlı kaşığı salça
 12. 1/2 tatlı kaşığı acı biber sosu
 13. 1 çorba kaşığı süzme bal
 14. 1 çorba kaşığı susam
 15. Curry'li sos:
 16. 1 tatlı kaşığı köri
 17. 1 tatlı kaşığı zerdeçal
 18. 1 tatlı kaşığı limon suyu
 19. 1 çorba kaşığı süzme bal
 20. 1 çorba kaşığı yağsız yoğurt
 21. Kokulu ot sosunu hazırlamak için tereyağını küçük:bir tencerede eritip, sarmısağı, taze aromatik otları, Parmesan peynirini ekleyin. Sürekli karıştırarak 1 dakika pişirip, tencereyi ateşten alın ve bir kenara bırakın.
 22. Baharlı sosu hazırlamak için küçük bir tencereye hardalı salçayı, acıbiber sosunu ve balı koyup, karıştın. Tencereyi ateşe oturtup, sürekli karıştırarak bir taşım kaynatın. Kaynayınca tencereyi ateşten alıp, bır kenara bırakın.
 23. Köri sosu hazırlamak için küçük bir tencereye curry'yi zerdeçalı, limon suyunu, balı koyup karıştırın. Tencereyi ateşe oturtup, sürekli karıştırarak bir taşım karıştırın. Kaynayınca tencereyi ateşten alıp, karışıma yoğurdu ekleyerek, karıştırdıktan sonra bir kenara bırakın.
 24. Soslar henüz sıcakken ayçiçek yağını kalın dipli büyük bir tavava koyup, ısıtın. Isınınca mısırları koyup, tavanın ustünü örtün. Tavayı kısık ateşte 2 - 3 dakika sürekli sallayarak mısırları patlatın. Tavayı ateşten alıp. Patlamamış mısırlar, bir kaşıkla alarak atın. Patlamış mısırlar, uçe bölüp, her üçte birlik bölümü ayr, ayrı sos tencerelerine katın ve mısırlar soslara iyice bu anana kadar karıştırın. Patlamış mısırları ayrı ayrı kâselere aktarıp, sıcak sıcak servis yapın.
 25. ML® Patlamış Mısır için tıklayın

Yayınlanma Tarihi: 18 Mart 2011