Havyar Soslu Makarna Italya Tarifi

Havyar Soslu Makarna Italya

Havyar Soslu Makarna Italya Nasıl Yapılır?

 1. HAVYAR SOSLU MAKARNA (İTALYA)
 2. 250 g kepekli burgu makarna
 3. 1 çorba kaşığı natürel zeytinyağı
 4. 1 iri soğan (ince doğranmış)
 5. 3/4 su bardağı yoğurt (tercihen yarım yağlı)
 6. 12,5 cl (1/2 su bardağı) krema
 7. 100 g havyar
 8. 2 çorba kaşığı maydanoz (ince kıyılmış)
 9. bir tutam karabiber (taze çekilmiş)
 10. birkaç suteresi dalı (süsleme için)
 11. Bir tencereye 3 litre (13 su bardağı) su koyup, tencereyi harlı ateşe oturtarak, suyu bir taşım kaynatın. Kaynayınca burgu makarnaları koyup, yumuşayıncaya (ama diriliklerini bütünüyle yitirmemelidirler) kadar haşlayın (10 dakika geçince birini alıp, pişip pişmediğini kontrol edin).
 12. Makarnaların pişme süresinin bitimine 5 dakika kala, zeytinyağını bir tencereye koyup, tencereyi orta ateşe oturtarak, yağı ısıtın. Isınınca soğanları koyup, sürekli karıştırarak saydamlaşıncaya (ama sertliklerini yitirmemelidirler) kadar (yaklaşık 3 dakika) pişirin. Sonra tencereyi ateşten alıp, bir kenara bırakın.
 13. Öbür tencereyi de ateşten alıp, makarnaları bir süzgeçte süzerek, yeniden tencereye aktarın ve tencerenin kapağını kapatıp, sıcak kalmalarını sağlayın.
 14. Soğanların bulunduğu tencereyi kısık ateşe oturtup, soğanları yeniden ısıtın. Sonra karıştırarak yoğurt ve kremayı ekleyip, kısık ateşte ısınmaya bırakın (kayna-mamalıdır). Isınınca havyarların (ya da kullandığınız balık yumurtalarının) yarısını ve maydanozları ekleyip, karabiberi serperek, karıştırın.
 15. Makarnaları 6 tabağa bölüştürüp, tencereyi ateşten alarak, yoğurtlu - kremalı sosu kaşıkla makarnaların ortalarına aktarın. Üstlerine ayırdığınız havyarları bölüştürüp, suteresi dallarıyla süsleyerek, servis yapın.

Yayınlanma Tarihi: 18 Mart 2011