İlk Kez İstanbul'a Gelen Dr. Pierre Dukan'dan Sağlıklı Beslenmenin Formülü

İlk Kez İstanbul'a Gelen Dr. Pierre Dukan'dan Sağlıklı Beslenmenin Formülü

Milyonlarca insanın ve birçok ünlünün zayıflamasını sağlayan ünlü Dukan diyetinin yaratıcısı Dr. Pierre Dukan, yeni kitabının tanıtımı için geçtiğimiz hafta İstanbul'a geldi.

Zayıflattığı isimlerin arasında Nicole Kidman, Jennifer Lopez ve Kate Middleton gibi ünlülerin yer aldığı bu diyet programında protein ve sebze ile beslenirken karbonhidrat ve şekeri tamamen hayatınızdan çıkarmanız gerekiyor. Bu da diyetisyenleri görüş ayrılığına düşürüyor. Destekleyenler kadar sağlığa zararlı olduğunu düşünen beslenme uzmanları da var.

Dukan Diyetini daha detaylı öğrenmek isteyenler: Tüm Evreleri ile Dukan Diyeti yazımızı okuyabilirler.

İstanbul'a yeni kitabı "Dukan Diyeti'nde İstediğiniz Kadar Yiyebileceğiniz 100 Besin" isimli kitabının tanıtımı için gelen Pierre Dukan, Dünya'da giderek yaygınlaşan obezite sorununa dikkat çekti. Obezitenin bir seri katil olduğunu söyleyen Dukan, sağlıklı beslenmenin formülünü de açıklıyor.

Sağlıklı Beslenmenin Formülü: "Sıfır yağ, sıfır şeker ve yulaf kepeği"

Doğada şeker bulunmadığını ve şeker ihtiyacı söyleminin bir pazarlama hilesi olduğunu belirten Dukan, besinlerin doğal yağları dışında yağ tüketilmemesinin de önemli olduğunu vurguluyor.

Yayınlanma Tarihi: 5 Mart 2018