Katkı Maddesiz ve Pratik Ev Yapımı Sürülebilir Çikolata Tarifi

Katkı Maddesiz ve Pratik Ev Yapımı Sürülebilir Çikolata Tarifi

Sadece çocukların değil, büyüklerin de tatlı krizlerinde elinden düşmeyen krem çikolata kavanozlarının içinde bulunan katkı maddeleri sizi de korkutuyorsa işte evde kolayca hazırlayabileceğiniz pratik sürülebilir çikolata tarifi: 

1. Fındıkları kavurun

Kabuklu olarak satın alacağınız 150 gram çiğ fındığı fırınınızın ızgara kısmında 10 dakika fırınlayın. Bu fındıklara kavruk tadını verecek ve krem çikolatanızın lezzetini arttıracaktır.

2. Çikolataları eritin

150 gram sütlü, 200 gram bitter çikolatayı benmari usulü eritin. Çikolata tercihlerini kendi zevkinize göre değiştirebilir, bitter ve sütlü oranlarını arttırıp azaltabilirsiniz.

3. Malzemeleri birleştirin

Fırından çıkan fındıkları soğumasını beklemeden 2 bez arasında yuvarlayın ve kabuklarını sıyırın. Daha sonra sıcakken krema kıvamı alana kadar rondodan geçirin. 3 yemek kaşığı pudra şekeri ve 1 kaşık kakaoyu da ilave edin ve karıştırın. Pudra şekeri yerine bal da kullanabilirsiniz. Son olarak 2 çorba kaşığı fındık yağı ya da hindistan cevizi yağı ilave edin. Eğer bulamazsanız ayçiçek yağı da kullanabilirsiniz. 

Tüm malzemeler karıştıktan sonra çikolataları da ekleyin, karıştırın ve ev yapımı sürülebilir çikolata kremanız hazır!

Yayınlanma Tarihi: 5 Mart 2018