Sonbaharın Sıkıcılığını Yok Edecek Maliyetsiz Sofra Dekorasyonu ve Tarif Önerileri

Sonbaharın Sıkıcılığını Yok Edecek Maliyetsiz Sofra Dekorasyonu ve Tarif Önerileri

Renkli ve sıcak yaz sofralarından sonra sonbaharın sıkıcı atmosferinden biraz olsun uzaklaşmak için sofralarınıza renklilik katabilirsiniz. Evinizde bulunan malzemelerle, düşük maliyetli küçük dokunuşlar yaparak davet sofralarınıza farklılık katabilir, aile yemeklerini eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.

İşte sonbahara özel sofralariçin dekorasyon fikirleri:

1. Elmadan Faydalanın

Elmaları mumluk olarak kullanabilirsiniz. Dekoratif olmasının yanı sıra mumun ısısıyla evi mis gibi bir koku saracaktır. Elma servisi için de 1 adet yeşil bitkiden faydalanabilirsiniz. Elmaları dalından koparma hissi özellikle çocukların çok hoşuna gidecektir. Elma konseptine uygun bir tatlı önerimiz de var: Elma Tatlısı Tarifi

2. Sonbaharın Güzelliklerini Sofraya Taşıyın

Sararmış yapraklar sonbaharın en büyük habercisi. Bu yaprakları vazoya koyarak sofranıza taşıyın ve sonbahar ruhunu hissedin. Sonbahar ruhunu size hissettirecek bir tarifimiz de var: Balkabağı Soslu Latte Tarifi!

3. Mumluklara Renk Katın

Yerfıstığı, ceviz, fındık gibi kuruyemişlerin kabuklarını atmadan mumlukların tabanına koyarak değerlendirebilirsiniz. Cevizlerin içlerini leziz bir kek için kullanabilirsiniz: Cevizli Tarçınlı Kek Tarifi!

4. Narlarla Sofranıza Bereket Getirin

Bereketin sembolü nar son zamanlarda dekoratif objelere de ilham veriyor. Porselen ya da seramik nar objeleri almak yerine onları metalik renkte boyalar ile renklendirebilir ya da mumluk olarak kullanabilirsiniz. Nar evlere olduğu kadar tatlılara da çok yakışıyor: Narlı Çikolatalı Pasta Tarifi!

5. Mumlarınızı Kişiselleştirin

Mumlarınızın etrafına çubuk tarçın bağlayarak tüm evin mis gibi tarçın kokmasını sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde sonbahar atmosferini yakalamak için sararmış yapraklardan da faydalanabilirsiniz. Tarçın severler için: Tarçınlı Kurabiye Tarifi!

Yayınlanma Tarihi: 2 Ekim 2017