Her gün Mutfakta Kullandığımız Doğal Bronzlaştırıcı Özelliğine Sahip 8 Ürün

Her gün Mutfakta Kullandığımız Doğal Bronzlaştırıcı Özelliğine Sahip 8 Ürün

Malum yaz ayları deniz, kum, güneş demektir. Ne kadar bronzlaştığımızın ne kadar güzel ve uzun tatil yaptığımızla doğru orantılı olduğu bu aylarda vücudumuza bolca kimyasal almak yerine doğal ürünler ile kendi ev yapımı bronzlaştırıcınızı yapabilirsiniz. Üstelik bu ürünler o kadar doğallar ki bir çoğunu yemeklerde de kullanıyoruz.

1. Havuç Yağı

Havucun cilde, saçlara, tırnaklara bir sürü faydası bulunuyor. Aynı zamanda cilt lekeleri için de havuç yağı kullanabilirsiniz. Bronzlaşmak için havuç yağı kullandığınızda hem güneşin zararlı ışınlarından cildinizi koruyabilir, hem de sağlıklı bir şekilde bronzlaşabilirsiniz.

Havuç Yağı Tarifi

2. Badem Yağı

Daha koyu tonlu bronzlukları seviyorsanız badem yağını tercih edebilirsiniz. 

Badem Yağı Tarifi

3. Kakao Yağı

Katı kıvamlı olan kakao yağını bir kavanozun içinde güneşte 5 dakika kadar bekletirseniz erimeye başlayacaktır. Eriyen yağdan sürerek harika bir bronzluk elde edebilirsiniz. Üstelik cildinizi de nemlendirecektir. Kakao yağını aktarlarda bulabilirsiniz.

4. Susam Yağı

Özellikle uzakdoğu yemeklerinin vazgeçilmezi susam yağı aynı zamanda çok etkili bir bronzlaştırıcıdır. Koruma faktörü düşük olduğu için dikkatli kullanılmalıdır.

5. Ayçiçek Yağı

Ayçiçek yağının bronzlaştırıcı özelliğinin yanı sıra kırışıklık ve çatlaklara da faydalı olması kendisini sevmemiz için ayrıca bir neden olabilir.

6. Zeytinyağı

Her derde deva zeytinyağını bronzlaşmak için de kullanabilirsiniz.

7. Fındık Yağı

Yüksek yağ asidi içeren fındık yağı kolay emilen bir yağdır.

8. Hindistan Cevizi Yağı

Hassas ciltler için harika bir doğal bronzlaştırıcı üstelik mis gibi kokuyor.

Bonus:

Türkiye'nin en sosyal yemek tarifleri uygulaması yayında! En güzel tariflere kolayca ulaşmak ve mutfak hünerlerini herkesle paylaşmak için telefonuna hemen indir! Yemek Tarifleri iOS Uygulaması

Yayınlanma Tarihi: 10 Ağustos 2017