Tatlı İhtiyacınızı Karşılayacak Buz Gibi 6 Sağlıklı Yaz İçeceği Tarifi

Tatlı İhtiyacınızı Karşılayacak Buz Gibi 6 Sağlıklı Yaz İçeceği Tarifi

Yaz aylarında sıcaktan bunalıp bol bol sıvı tüketiyoruz. Ancak su dışında tükettiğimiz içecekler her zaman göründükleri kadar masum olmuyor. Bol miktarda şeker içeren içecekler hem sağlığımızı olumsuz etkiliyor hem de yaz aylarında korumaya özen gösterdiğimiz formumuzu tehlikeye atıyor.

İşte evde hazırlayabileceğiniz, hem serinletici hem lezzetli hem de düşük kalorili smoothie tarifleri…

1. Yaban Mersinli Smoothie

Yaban mersinli muzlu avokadolu smoothie

Canınız şöyle kocaman yaban mersinli bir cupcake yemek istediğinde bu tarifi uygulamanın zamanı gelmiş demektir. Aynı tadı alabileceğiniz ama daha az karbonhidrat ve daha fazla antioksidan içeren bir içeceğe kimse hayır diyemez. Yaban Mersinli Smoothi tarifi!

2. Çikolatalı Muzlu Smoothie

Çikolatalı Muzlu Smoothie

Yanlış okumadınız. Çikolata tadında sağlıklı bir içecek hazırlamanız mümkün. İşte yüksek dozda lezzet içeren içeceğimizin tarifi!

3. Havuçlu Kek Smoothie

Havuçlu Kek Smoothie

Fazlasıyla havuçlu kekin yerini tutabilecek sağlıklı içeceğinizin tarifi!

5. Ananaslı Ispanaklı Smoothie

Lezzetine bayılacağınız sağlıklı bir içecek. Biraz nane de eklerseniz mükemmel kombinasyonu yakalayabilirsiniz. Ananaslı Ispanaklı Smoothie Tarifi!

5. Çilekli Limonlu Smoothie

Çilekli Limonlu Smoothie

İşte sıcak havalar için en lezzetli en ferahlatıcı smoothie… Sizde çileğin her türlüsünü severim diyenlerdenseniz elinizi korkak alıştırmayın ve çilekle limonun mükemmel birleşimini yudumlayın. Tarife buradan ulaşabilirsiniz!

6. Böğürtlenli Smoothie

Fındık, Yulaf ve Böğürtlenli Smoothie

Tatlı ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayacak bu enfes lezzetin tarifi: Böğürtlenli Smoothie!

Bonus:

Türkiye'nin en sosyal yemek tarifleri uygulaması yayında! En güzel tariflere kolayca ulaşmak ve mutfak hünerlerini herkesle paylaşmak için telefonuna hemen indir! Yemek Tarifleri iOS Uygulaması

Yayınlanma Tarihi: 20 Temmuz 2017