Bayram Sonrası Fazla Kilolardan ve Toksinlerden Arınmanızı Sağlayacak 5 Detoks Tarifi

Bayram Sonrası Fazla Kilolardan ve Toksinlerden Arınmanızı Sağlayacak 5 Detoks Tarifi

Bayram sonrası tatlıları fazla kaçırdığını düşünüp üzülenler, ya da tatil öncesi hızlıca forma girmek isteyenler için detoks suları büyük bir kurtarıcı. Vücusunuzda oluşan toksinlerden ve ödemden hızlıca kurtulmak için günde 6-8 bardak su içmek gerekiyor. Ancak suyunuzu tek başına içmek yerine içine birçok şey ekleyebilirsiniz. Böylelikle toksinlerden daha hızlı kurtulurken suyunuzun tadını da güzelleştirebilirsiniz.

İşte her derde deva detoks suyu önerileri:

1. Elmalı ve Tarçınlı Detoks 

Elmaları ince ince doğrayın ve tarçın çubukları ile birlikte 2 litrelik bir sürahiye koyun. Elma ve tarçın metabolizmanızı hızlandıracak ve daha hızlı kilo vermenize yardımcı olacaktır.

2. Zinde Tutan Detoks 

İhtiyacınız olanlar: 2 litre su, 1 kase ahududu, 1 salatalık ve taze nane. Hazırladığınız suyu yaklaşık 1 saat buzdolabında bekletin. 

3. Ağrı Kesici Detoks 

Zencefilin ağrı kesici özelliği sayesinde toksinlerden arınırken, ağrılarınızdan da doğal yollarla kurtulabilirsiniz.

4. Cilt Güzelleştiren Detoks

Sürahide çok şık duracak üstelik vitamin ve mineraller sayesinde cildinizi güzelleştirecek bir detoks için suyunuzun içine çilek ve karpuz ekleyebilirsniz.

5. Yağ Yakan Detoks

500 ml su, 3 yemek kaşığı elma sirkesi, 1 yemek kaşığı limon suyu ve 1 tatlı kaşığı tarçını blenderdan geçirin. İçmeden önce yarım elmayı dilimleyerek detoks suyunuzun içine ekleyin.

Yayınlanma Tarihi: 28 Haziran 2017