Porsiyonu Abartsanız Da Kilo Almayacağınız 7 Besin Önerisi

Porsiyonu Abartsanız Da Kilo Almayacağınız 7 Besin Önerisi

Forma girme arzusunun arttığı ancak yemek yeme isteğinin azalmadığı aylara girmiş bulunuyoruz. Malum, yaz ayları yaklaşmaya başladıkça kalori hesapları artıyor. Az yediğinizde kilo almayacağınızı düşünmek aslında yapılan en büyük yanlışlardan biri. Bu nedenle sizin için canınızın istediği kadar yiyebileceğiniz ama kilo aldırmayan gıdaları listeledik:

1. Patlamış Mısır

patlamış mısır

Sinemada yedikleriniz ya da mikrodalgada patlatılan mısırdan bahsetmiyoruz elbette. Geleneksel yöntemle patlattığınız ve üzerine az miktarda tuz eklediğiniz patlamış mısır aslında sağlıklı bir atıştırmalık. 1 kase patlamış mısır sadece 31 kalori. Üstelik sizi tok tutacağına da eminiz.

2. Roka

roka

Kendine has aroması ile fazla birşey eklemeden hazırlayabileceğiniz büyük bir kase roka salatası 10 kaloriden de az. Ana yemeğe geçmeden önce yiyeceğiniz bir kase salata sizi daha hızlı doyuracak üstelik çok daha az kalori alarak sağlıklı beslenmiş olacaksınız.

3. Yaban Mersini

yaban mersini

Ülkemizde çok yaygın olmaması ve kolayca bulunamıyor olması çok üzücü. Çünkü tatlı krizlerinizi en masum şekilde çözmenize yarayacak nefis bir lezzet kendisi. 1 kase yaban mersini sadece 85 kalori.

4. Soya Fasülyesi

soya fasülyesi

Bazen canınız birşeyler yemek ister ve tam olarak ne yemeniz gerektiğini de bilemezsiniz. İşte tam da böyle durumlar için ideal bir gıda: Soya Fasülyesi. 10 dakika haşlayın ve üzerine en sevdiğiniz baharatları ekleyin. TV karşısında yemek için sağlıklı atıştırmalığınız hazır bile. Üstelik 1 kasesi sadece 130 kalori.

5. Yumurta Beyazı

yumurta beyazı

Kabul ediyoruz yumurtanın en lezzetli kısmı sarısı. Ama 1 yumurtanın beyazı 4 gram protein içerirken sadece 17 kalori. Yumurtanın sarısı da faydalı vitaminler içerdiği için omletinize 1 yumurta sarısı da eklemeyi unutmayın.

6. Portakal

portakal

Kutuda satılan portakal suları ne kadar zararlıysa portakalın kendisi de aslında bir o kadar faydalı. 1 orta boy portakal sadece 62 kalori ve günlük C vitamini ihtiyacınızı karşılamaya yetiyor. Üstelik içerdiği potasyum, B1 gibi besleyici öğeler ile çok faydalı.

7. Çilek

çilek

1 kase çilek sadece 50 kalori. Üstelik çilekte bulunan bileşenler genç ve orta yaşlı kadınlarda kalp krizi riskini azaltıyor.

Yayınlanma Tarihi: 16 Mart 2017