Yeni Yılda Sağlıklı Beslenme Kararı Alanlara İlham Verecek Tarifler

Yeni Yılda Sağlıklı Beslenme Kararı Alanlara İlham Verecek Tarifler

Yeni yıl demek yeni kararlar demek. Eğer bu sene aldığınız kararlar arasında sağlıklı beslenmek ya da kilo vermek varsa bu tarifler tam da size göre...

1. Detoks Çorbası

detoks çorbası

Sağlıklı beslenmeye vücudunuzdan toksinleri atarak başlamak gerekiyor. Üstelik bu tarif sadece detoks etkisi yaratmıyor aynı zamanda tok tutuyor ve metabolizmayı da hızlandırıyor. 

2. Kekik Çayı

kekik çayı

Sabahları aç karnına içilen bir bardak kekik çayı gün içinde yağ yakmanızı kolaylaştıracaktır. Tarife buradan ulaşabilirsiniz.

3. Kavanozda Nohutlu Salata

kavanozda salata

İş yerinde rejimi bozmak zorunda kalanlar için son zamanlarda popüler olan kavanozda salatalar büyük bir kolaylık. En sevdiğiniz malzemeleri kavanoza doldurun ve yemeden önce kavanozu çalkalamayı unutmayın. İşte Nohutlu Kavanoz Salatası tarifi!

4. Kabaklı Cacık

kabaklı cacık

Porsiyonlar sizi doyurmuyorsa yemeklerin yanında mutlaka yoğurt tüketin. En beğenilen yoğurtlu tariflerden biri Kabaklı Cacık yemeklerin yanına çok yakışıyor. 

5. Havuçlu Diyet Muffin

havuçlu diyet muffin

Sağlıklı beslenmek uğruna sevdiğiniz yiyeceklerden vazgeçmek zorunda değilsiniz. Birkaç küçük değişiklik yaparak sevdiğiniz tarifleri yapmaya devam edebilirsiniz. Örneğin şeker yerine bal, pekmez ya da tatlandırıcı kullanarak harika tatlılar hazırlayabilirsiniz. Tatlandırıcı ile hazırlanmış leziz muffin tarifine buradan ulaşabilirsiniz.

6. Diyet Ayva Tatlısı

diyet ayva tatlısı

Günlük meyve tüketiminizi yaparken aynı zamanda tatlı ihtiyacınızı karşılamak kalori açısından çok karlı olacaktır. En sevilen kış tatlılarından biri olan Ayva Tatlısını daha düşük kalorili hazırlamak için tarifimize göz atın.

Yayınlanma Tarihi: 3 Ocak 2017