Yılbaşı Akşamı Televizyon Karşısında Atıştırmalık 10 Enfes Tarif

Yılbaşı Akşamı Televizyon Karşısında Atıştırmalık 10 Enfes Tarif

Enfes bir yılbaşı sofrası için çeşit çeşit yemek pişirmeye vaktiniz olmadıysa üzülmeyin. Televizyon karşısında sizi mükemmel bir sofradan daha mutlu edebilecek atıştırmalıklar hazırlamak için hala vaktiniz var. İşte 2016 yılının en lezzetli atıştırmalıkları...

1. Parmesanlı Zeytin Topları

parmesanlı zeytin topları

Kendisi minik lezzeti büyük bu tarifi bolca yapmanızda fayda var. Televizyon karşısında bir bir ağzınıza atarken nasıl bittiğinin farkına bile varamayacaksınız!

2. Peynirli Soğan Halkası

peynirli soğan halkası

2016 yılının en favori atıştırmalıklarından biri diyebiliriz kendisine. Kızarmış soğanlar, üstelik içi peynir dolu... İnsan daha başka ne ister ki dedirten lezzet.

3. Islak Hamburger

ıslak hamburger

Gurur kaynağımız, milli sokak yemeğimiz, gecelerin kurtarıcısı ıslak hamburgeri evde yapmak hiç zor değil. 

İşte tarif.

4. Patlamış Mısır Topları

patlamış mısır topları

Televizyon karşısında patlamış mısırı avuç avuç yiyen arkadaşınıza artık sinir olmanıza gerek yok. Bu tarif tam da ona göre!

5. Tarçınlı Elma Cipsi

tarçınlı elma cipsi

Her arkadaş grubunda sürekli diyette olan biri mutlaka vardır. Yılbaşı akşamı da diyet mi olurmuş demeyin. Onu da üzmeyin ve menüye sağlıklı bir atıştırmalık ekleyin.

6. Patates Köftesi

patates köftesi

Patatesin her türlüsü sevilir. İster kızartın, ister ev yapımı cips yapın. İsterseniz biraz da farkınızı konuşturmak için bu enfes patates köftelerini hazırlayın.

7. Mısır Mücver

mısır mücver

Mutlaka bol bol yapın. Kimse bir tane ile yetinmeyecek bizden söylemesi. İşte tarif.

8. Sebzeli Çin Böreği

sebzeli çin böreği

Adı Çin böreği olsada kendisi Türk Mutfağına iyice yerleşti. Özellikle et sevmeyenler için harika bir alternatif. Uzakdoğu esintisini katmak için yanından soya sosunu eksik etmeyin. Tarife buradan ulaşabilirsiniz.

9. Fesleğenli Ekmek Pizza

fesleğenli ekmek pizza

Pizza hamuru hazırlayacak kadar vaktiniz yoksa üzülmeyin. Ekmek bu günler için var. Üstelik lezzetinin pizzadan eksiği yok fazlası var. Tarife buradan ulaşabilirsiniz.

10. Tahinli Susamlı Tavuk

tahinli susamlı tavuk

Bu lezzetli tavuk parçalarına kimse hayır diyemez!

Yayınlanma Tarihi: 31 Aralık 2016