Nedir Bu Chia Tohumu Diyenleri Aydınlatacak 5 Tarif!

Nedir Bu Chia Tohumu Diyenleri Aydınlatacak 5 Tarif!

Son zamanların en popüler yiyeceği haline dönüşen chia tohumu aslında nane ailesine ait bir bitkiden elde ediliyor. Özellikle zayıflamak isteyenlerin göz bebeğine dönüşen chia tohumuna gösterilen ilgi aslında hiç haksız değil. Günlük önerilen miktar olan 1-2 kaşık ile 11 gram diyet lifi tüketmiş oluyorsunuz. Tek bir chia tohumu %20 oranında protein içeriyor ve içerdiği yağ oranının büyük bir kısmı da omega-3 yağ asitlerinin oluşmasına yarıyor. Bu sağlık mucizesi tohumu nasıl tüketeceğiz diyenler için işte birkaç tarif:

Hindistancevizli Chia Tohumlu Dondurma

Chia tohumlu dondurma

Yaz aylarının en sevilen tatlısı dondurmayı sağlık deposu haline getirmek aslında çok kolay. Bu basit tarifi evinizde çok kısa sürede hazırlayabilirsiniz. Tarife buradan ulaşabilirsiniz.

Kakao Ve Chia Tohumlu Kurabiye

Kakao Ve Chia Tohumlu Kurabiye

Hem kendiniz için hem de misafirlerinize çayın yanında sağlıklı atıştırmalıklar ikram etmek için hazırlayabileceğiniz bir tarif. Tarife buradan ulaşabilirsiniz.

Chia Tohumlu Puding

chia tohumlu puding

Sevdiğiniz meyveler, süt, bal ve chia. İşte sağlıklı bir tatlı hazırlamak için ihtiyacınız olan tüm malzemeler bunlar. İşte tarif!

Chia Tohumlu Omlet

chia tohumlu omlet

Güne sağlıklı bir başlangıç yapmak için omletinizin içine 1-2 kaşık chia eklemek yeterli olacaktır. Tarife buradan göz atabilirsiniz!

Chia Tohumlu Çilekli Yoğurt

chia tohumlu çilekli yoğurt

Gün içinde canınız çok fazla tatlı çekiyorsa işte bu kurtarıcı tarifi mutlaka denemelisiniz.

Yayınlanma Tarihi: 18 Ağustos 2016