Bitter Çikolatanın Sağlığınıza 7 Faydası

Bitter Çikolatanın Sağlığınıza 7 Faydası

Bundan sonra çikolata yediğinizde pişmanlık hissetmenize gerek yok. Çünkü bilim adamları, çikolata severlerin yüzünü güldürecek birçok araştırma yapmış ve bitter çikolatanın sağlığımıza yararlarını keşfetmiş. Siz yine de bilinçli bir tüketici olun ve koca bir paketi bir oturuşta bitirmeyin…

 bitter çikolata

Kalbinize İyi Gelir

Yapılan çalışmalar sonucunda bitter çikolatanın kardiyo metabolik rahatsızlıkları önlediği görülmektedir. Yani bir miktar bitter çikolata tüketmek bizi kalp krizinden ve diyabetten koruyabilir.

 bitter çikolata cilt

Cildinizin Sağlıklı ve Parlak Görünmesine Yardımcı Olur

Cildinizin daha parlak görünmesini sağlamak için yapılan çikolata maskelerinden bahsetmiyoruz elbette. Bitter çikolata yiyerek hem mutluluğunuza mutluluk katabilir hem de içinde bulundurduğu antioksidanlarla cildinizin UV ışınlarından korunmasına ve daha genç görünmesine yardımcı olabilirsiniz.

bitter çikolata magnezyum 

Magnezyum Açısından Zengin

Kakao magnezyum açısından en zengin bitkilerden biridir. 100 gr bitter çikolata ile (%70- 85 kakao oranı) günlük magnezyum ihtiyacınızın %58’ini karşılayabilirsiniz.

 bitter çikolata beyin

Beyin Gücünüzü Arttırır

Uzmanlara göre, bitter çikolata beynimize giden kan akışını arttırmakta. Ayrıca Johns Hopkins Üniversitesi tarafından yapılan araştırmalara göre bitter çikolata sinir hücrelerinin korunmasına da yardımcı olmaktadır.

 bitter çikolata mutluluk

Sizi Mutlu Eder

Çikolatanın mutluluk hormonlarını harekete geçirdiğini artık bilmeyen yoktur. Hepimizin ezbere bildiği gibi çikolata serotonin hormonu salgılatır.

 bitter çikolata kan şekeri

Kan Şekerini Dengeler

Uzmanlar, bitter çikolatanın kan akışını hızlandırarak diyabete karşı koruyucu etkisi olduğunu savunuyorlar.

 bitter çikolata kilo verme

Kilo Vermenize Yardımcı Olur

Çikolata yiyerek zayıflamak! Düşüncesi bile insana 2 kat mutluluk vermeye yetiyor. Nörolog Will Clover yaptığı araştırmalar sonucunda, yemekten 20 dakika önce tüketilen bir parça bitter çikolatanın beynimize tokluk sinyalleri gönderdiğini ve böylece daha az yemek yememize sebep olduğunu söylüyor.

Yayınlanma Tarihi: 21 Temmuz 2016