Beyne Zararlı Besinler

Beyne Zararlı Besinler

Zihin Sağlık Araştırma Vakfı’nın yaptığı incelemeler sonucunda yararlı yağların, vitamin ve minerallerin eksin alınması sonucunda, depresyon, alzheimer ve şizofren gibi sağlık sorunların ortaya çıktığı ortaya çıkmıştır. 

İngiltere’de yapılan araştırmalar sonucunda insanların beslenme tarzının değiştirdiğini ve bunun sonucunda zihinsel problemlerin ortaya çıktığı bulunmuştur. Sustain adlı örgüt ile Zihin Sağlığı Vakfı’nca desteklenen araştırmanın sonuçlarına göre, fast food tarzı beslenme ile yararlı yağların, vitamin ve minerallerin eksikliği depresyon, Alzheimer ve şizofreni ile doğrudan ilişkili. 

Araştırmacılardan Courtney Van de Weyer, "Vücudu iyi beslemek, zihni de iyi beslemek anlamına geliyor" dedi. Araştırmaya göre, yemlerde kullanılan katkı maddeleri ve tarım ilaçları, hayvan organizmasında değişikliğe yol açıyor. Bu nedenle de insanlar, omega 6 adlı yağ asidini, omega 3 ten çok daha fazla tüketir hale geliyor. Bu dengesizliğe vitamin ve mineral eksikliği de eklenince, depresyon ve hafıza sorunları ortaya çıkıyor. Araştırma raporunda, beslenme tarzında aminoasitlere, özellikle de balık tüketimine daha fazla yer verilmesi gerektiği belirtiliyor. Beyne faydalı yiyecekler: Sebzeler (Lifli olanlar) Tohumlar ve fındık Meyve Buğday, kepek Organik yumurta Organik olarak yetiştirilen ya da vahşi olarak avlanan balıklar (Özellikle yağlı olanlar)

Beyne zararlı yiyecekler:  

Kızartılmış fast food yiyecekler 

Rafine edilmiş ve işlenmiş besinler 

Alkol Şeker Çay ve Kahve 

Besinlere konulan bazı ek maddeler 

Tarım ilacı içeren besinler

Yayınlanma Tarihi: 22 Ağustos 2011