Cinsel Gücü Artıran Besinler

Cinsel Gücü Artıran Besinler

Cinsel gücün artırımı için kan dolaşımı önemli bir rol oynamaktadır. Bu sebepten dolayı, dolaşım sistemimizi iyi bir şekilde çalıştırmamız gerekmektedir. Beslenme düzenimizde yapacağımız değişikliklerle birlikte, cinsel yaşamımızı olumlu etkileyebiliriz. İşte cinsel gücü arttıran besinler;

Çikolata:

Serotonin ve dopamin hormon sentezini tetiklediği için mutluluk verir, ayrıcana theobromin içermesinden dolayı sizi uyarır.

Somon:

Bünyesinde omega-3 bulundurduğu için önemli bir besindir. Omega-3 sayesinde kan akışkanlığını hızlandıran bir yağ asidine sahiptir.

Avokado:

E vitamininden zengin olan avokado, testesteron salınımını artırır, aynı zamanda B6 vitamini yönünden zengin olması serotonin salgılanmasının sağlar.

Domates:

Likopenden yönünden zengin bir sebzedir. Bu yüzden libido artırıcı özelliği bulunmaktadır.

İstiridye - Midye:

Çinko ve iyottan zengin deniz mahsulleridir. Çinko testesteron salgılanması için önemli bir minerale sahiptir.

Acı Biber:

Kan akışını hızlandıran bir besindir. Aynı zamanda sinir uçlarını etkilemektedir.

Ananas:

Bromelin enzimi içermektedir. Bromelin de libidoyu artırır.

Yumurta:

B6 ve B5 vitaminleri yönünden zengin bir besindir. İnsanı strese karşı korur ve hormon seviyesini dengeler. Böylelikle libido seviyesini artırır.

Kuruyemişler:

Badem, fındık ve antep fıstığı, l-arjinin adlı aminoasitte yönünden zenginlerdir. Dopamin hormonu sentezini tetiklemesinden ve kan akışını hızlandırmasından dolayı önemli gıdalardır.

Sarımsak:

Damarları genişletir, dolaşımı hızlandırır.

Yayınlanma Tarihi: 26 Mayıs 2011